Районна газета

Кириківська селищна рада

Інформація станом на 05.07.2019

Кириківська селищна рада

Адреса:  42830, Сумська область, Великописарівський район, смт. Кириківка, вул. Широка ,12

Час роботи: понеділок – четвер з 8-00год до 17-15год.

                         п’ятниця – з 08-00год. до 16-00 год.

                         перерва на обід – з 12-00 год. до 13-00 год.

                         вихідний – субота, неділя.

Поштовий індекс:  42830.

Контактні телефони: 57-1-85;  57-2-25;  57-2-21.  .

E – mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Голова Кириківської селищної ради – 

Секретар селищної ради – Горбань Людмила Миколаївна.

 

Повна назва адміністративного центру: смт. Кириківка, Великописарівського району Сумської області.

Кількість населення: 3216 осіб.

До складу  селищної ради входять: село Маракучка, селище Кириківка.

Основні історичні віхи в розвитку селища:

Селище  міського типу ( з 1957 року ) - центр селищної ради, розташоване на лівому березі річки Ворскла за 35 км  від  районного центру .

Селищній  раді  підпорядковане село Петрівське. Поблизу селища розташована вузлова залізнична станція на лінії Суми - Харків.

Як і більшість населених пунктів району, селище Кириківка не має точної дати його заснування, але в останній чверті ХVIIст. село Кириківка зустрічається в документах. Заснували  його переселенці з Наддніпрянщини. Привів їх сюди  осавул Кирик. За його  іменем і було назване  поселення. Спочатку воно складалося з 10 дворів. Але родючі землі, ріка Ворскла приваблювали людей, які втікали від гніту польських  феодалів. Наприкінці  XVIII  ст. Кириківка стала  сотенним містечком Охтирського полку, а вже в середині XVIII   ст. – військовою слободою . В 1732 році в Кириківці мешкало 1062 жителі ( 267 дворів). Земельні угіддя, в основному, належали кириківському сотнику М. Линицькому та козацькій старшині.

За новим  адміністративним поділом 1923 року був утворений Кириківський район з центром у Кириківці. До  листопада 1923 року район входив  до Богодухівського округу, після листопада - до Охтирського округу Харківської губернії, а з 1925 року  - до Харківського округу. Сталися зміни в  галузі медицини, освіти і культури . На 1926 рік у селі були вже лікарня, медичний пункт, аптека. Початкову школу відвідувало 66 дітей, яких навчали 2 вчителі. Для сиріт відкрили дитячий будинок.

Восени 1928 року постановою Президії Харківського окружного виконавчого комітету Кириківський район був ліквідований, а його територія включена в Охтирський район.

Трудову  початкову школу  перетворили  на семирічну.1935 року на базі семирічки почала працювати середня  школа. Наприкінці 30-х років  у ній 42 вчителі навчали і виховували понад 1 тис. учнів. Були в Кириківці ще 2  початкові школи, які відвідувало  майже 500 дітей. Грамоти їх навчало 12  учителів.

З 1939 року Кириківка Охтирського району увійшла до Сумської області.

Щасливе, мирне життя радянських людей було перерване віроломним нападом  німецько-фашиських загарбників на нашу рідну Вітчизну .  20 лютого 1943 року Кириківку було визволено. Але не надовго. 13 березня  радянські війська змушені були залишити село під натиском переважаючих сил ворога. Остаточно визволили село лише в серпні 1943 року. Одразу ж після  визволення села  почалося відновлення народного господарства. Вже в  1945 році повністю був відбудований цукровий завод. В 1948 році  був  перевищений довоєнний рівень виробництва цукру. В 1950 – х роках в селі працювала лікарня, медпункт, аптека. На початку 50-х років було  повністю  відновлено  довоєнні посівні площі всіх місцевих колгоспів.

З 1957 року Кириківка – селище міського типу Охтирського району. З 1959 року Кириківка входить до складу Великописарівського району Сумської області. На території селищної ради розташовані  2 населених пункти:

селище Кириківка, село Петрівське.

Станом на 01.01.2015 року в межах селищної ради 1500 дворів, 350 квартир в багатоквартирних будинках. Населення – 3216 чол.

Загальна площа земель селищної ради складає – 4543,69 га , з них земельних угідь – 3166,2 га

У селищі є  хлібоприймальний пункт, який був відкритий  у 1929 році. За роки свого  існування в хлібоприймальному підприємстві сталися великі зміни. Всі роботи механізовані. Лабораторія пункту обладнана сучасною апаратурою. Вмісткість ХПП – 48 тис. тонн. В даний час  іменується ПрАТ „ Кириківське  ХПП”.

На території селища розташована  вузлова залізнична станція Кириківка. Перші поїзди через станцію пройшли в 1878 р. Мерефа – Ворожба. В 1895 р. була побудована вузькоколійка Кириківка – Охтирка . Десятки вагонів з вантажем приймає і відправляє кожного дня  залізнична станція Кириківка.

Колективізація в Кириківці розпочалася в 1929 році. В 1932 році в селі було 5  колгоспів: „ Червоний серпень”, „Червоний шлях”, „Вільна праця”, „Нове життя” і „Ленінський шлях”. В 1950 році відбулось об’єднання колгоспів в один колгосп „Ленінський шлях”, який згодом став великим механізованим господарством. В 1992 році  колгосп „Ленінський шлях” був перейменований в КСП „Ворскла”, а в 2000 році перейменований в  ПСП „Ворскла”, з січня 2001 року сільгосппідприємство – СТОВ „Ворскла”, згодом  - ТОВ „Кириківка”. В даний час на базі земель колишнього сільгосппідприємства „Ворскла” створено нове  приватне сільгосппідприємство ТОВ „Кириківське”

На території ради працюють Кириківська та Заводська загальноосвітні школи 1-111 ступенів ( 145 учнів, 208 учнів), два  дитячих садки „Світлячок” та «Барвінок» по ( 50 дітей) кожний

В селищі функціонує лікарня на 10 койкомісць,  пункт швидкої допомоги, стоматологічний кабінет,

2 аптеки.

Діє Будинок культури, Заводський клуб, 2 бібліотеки, 2 сквери.

Торгівельне  обслуговування населення  здійснюють  приватні підприємці, Правдинський робітничий кооператив. В селищі працюють 21 приватний магазин, 1 магазин Правдинського робітничого  кооперативу, 4 підприємства громадського харчування.  Двічі на тиждень  працює ринок.

На території селища  діють :  Дільниця Великописарівського цеху електрозв’язку № 8,  дільниця Великописарівського РЕМ, дільниця Охтирського управління експлуатації газового господарства, паливний склад, пожежна частина, дистанція захисних лісонасаджень, 2 відділення поштового зв’язку, малі підприємства „Агропостач” та „Агропромпостач”                 

Видатні уроженці Кириківки: музикознавець, композитор, член кореспондент Української Вільної Академії Наук П.П. Мащенко ( 1897- 1991). Доктор медичних наук О.І. Лопатченко, кандидат технічних наук Б.С. Остренко та М.О. Білан, кандидат сільськогосподарських наук В.С. Гусак.

Керівники підприємств, установ, організацій, які розташовані на території селищної ради

Кириківська селищна рада

Селищний голова

Ставицький Анатолії Андрійович

Кириківська загальноосвітня школа 1-111 ступенів

 

директор

Кузьменко  Оксана  Михайлівна 

Заводська загальноосвітня школа 1-111 ступенів

 

директор

Вінницький В’ячеслав Павлович

Дошкільний навчальний заклад „Світлячок”

 

завідуюча

Костюк Валентина Миколаївна

Дошкільний навчальний заклад „Барвінок”

 

завідуюча

Богатир Людмила Вікторівна

Кириківський Будинок культури

 

директор

Литвин Валентина Григорівна

Заводський  сільський клуб

завідуючий

Зінов’єв  Микола Олексійович

ТОВ „Кириківське ”

 

директор

Сугак Віктор Олексійович

ПрАТ „Кириківське ХПП”

директор

Демченко Олександр Іванович

Правдинський робітничий кооператив

 

директор

Крутась Зінаїда Григорівна

МП „Агропромпостач”

 

директор

Конега Анатолій Іванович

МП „Агропостач”

директор

Ільїнов Володимир Єгорович

 

 Дільниця Охтирського РЕМ

майстер

Худяков  Володимир Іванович

Агроформування на території селищної ради: