Районна газета

СЬОГОДНІ- МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СТОМАТОЛОГА

Ми вітаємо всіх представників цієї гідної поваги професії та бажаємо успіхів у професійній діяльності, сімейного затишку, щастя, добра та миру! Зі святом!

Традиція святкувати 9 лютого "Міжнародний день стоматолога" набирає обертів в усьому світі.

   Давні "стоматологи" використовували прототип першої бормашини ще 9 тисяч років тому. Таке неочікуване відкриття зробили вчені зі США і Франції.

   Про мистецтво давніх "стоматологів" свідчить той факт, що в ряді випадків просвердлені важкодоступні корінні зуби, причому один із отворів знаходився із внутрішнього боку щелепи. Сучасний лікар-дантист високо оцінив роботу майстра, що жив багато тисячоліть тому.

   Представники цієї професії – особливі. Вони виконують клопітку, часом надскладну і завжди – надзвичайно важливу справу. Стоматологи щодня допомагають людям стати щасливими, адже дарують їм красу усмішки, впевненість у собі, гарне самопочуття. До речі, зубний біль визнаний найнестерпнішим, зокрема для діток. І дуже часто стоматологи стають справжніми рятівниками для пацієнтів.

   Оскільки стоматологічна галузь тісно пов’язана з іншими медичними науками (загальна медицина, логопедія, психологія та ін.), якісний результат вимагає від спеціаліста відповідних глибоких знань й обізнаності. Тому, досвідчені стоматологи просто вражають своїми навичками та вмінням. З професійним підходом до справи, вони перетворюються на чарівних скульпторів обличчя, на творців осяйної усмішки і білосніжних зубів.

На Великописарівщини стоматологічну допомогу надають районне поліклінічне відділення, де функціонує стоматологічний кабінет, та  приватні стоматкабінети.

   У районній поліклініці функціонує 1 терапевтичний, 1 ортопедичний та 1 хірургічний кабінети. Колектив поліклініки надає стоматдопомогу силами 4 лікарів-стоматологів, з яких 1 лікар має першу кваліфікаційну категорію, 2 молодих фацівця та 1 спеціаліст має сертифікат лікаря-стоматолога. Також, на території Кириківської ОТГ працює лікар-стоматолог з другою кваліфікаційною категорією, який обслуговує 3 дільниці.