Районна газета

МЕДИЧНА РЕФОРМА: ВИКЛИКИ І ПЕРСПЕКТИВИ ЇЇ ВПРОВАДЖЕННЯ НА СУМЩИНІ

Автономізація медичних закладів, організація первинної медичної допомоги в громадах - представників ОТГ Сумщини навчали азам реалізації медичної реформи

У Сумах відбувся дводенний семінар: «Автономізація медичних закладів і обговорення моделей організації первинної медичної допомоги в ОТГ Сумської області». Під час семінару експерт з питань впровадження реформи охорони здоров’я в Україні Аліса МАКАРІХІНА розповідала представникам ОТГ Сумщини про основні складові медичної реформи на первинному рівні.

ЯМНЕНСЬКА АМБУЛАТОРІЯ ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ ОТРИМАЛА НОВЕ АВТО

Ямненська амбулаторія загальної практики сімейної медицини отримала новеньке авто марки DAEWOO Sens. Після урочистого вручення ключів, авто отримає основне місце прописки в районі.

Робота сімейного лікаря передбачає надання медичної допомоги як в амбулаторіях загальної практики, так і вдома у пацієнта. Новий автомобіль дозволить лікарю оперативно прибувати на виклик та, у разі необхідності, транспортувати хворого до амбулаторії.

РОЗГЛЯНУЛИ ПОРЯДОК ФОРМУВАННЯ СПРОМОЖНОЇ МЕРЕЖІ НАДАННЯ ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

Сьогодні голова районної державної адміністрації Григорій Сіденко провів нараду з питання порядку формування спроможної оптимальної мережі в закладах охорони здоров’я району, що забезпечують медичне обслуговування населення у сільській місцевості, з урахуванням кількості населення, рівня розвитку інфраструктури, доступності надання медичної допомоги на Великописарівщині.

Головний лікар центральної районної лікарні Роман Побідинський детально ознайомив присутніх із законодавчою базою реформи.

З 2 КВІТНЯ СТАРТУЄ КАМПАНІЯ З ВИБОРУ СВОГО ЛІКАРЯ

Уряд запускає зміни в системі охорони здоров’я

Ви обираєте лікаря – терапевта, сімейного лікаря, педіатра (для дитини) – і підписуєте з ним декларацію на обслуговування, яка засвідчує, що ви стали пацієнтом саме цього фахівця. Лікар надає вам медичну допомогу, а заклад, де він працює, отримує фінансування з розрахунку на кожного його пацієнта.

Декларація з пацієнтом є підставою для перерахування медзакладу коштів з державного бюджету. І таким чином реалізується принцип «гроші йдуть за пацієнтом» – тобто, кожен медзаклад, лікар отримає конкретні гроші за конкретних пацієнтів. 

СЬОГОДНІ- МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СТОМАТОЛОГА

Вітаємо всіх представників цієї гідної поваги професії та бажаємо успіхів у професійній діяльності, сімейного затишку, щастя, добра та миру! Зі святом!

Традиція святкувати 9 лютого "Міжнародний день стоматолога" набирає обертів в усьому світі. 

Давні "стоматологи" використовували прототип першої бормашини ще 9 тисяч років тому. Таке неочікуване відкриття зробили вчені зі США і Франції.