Районна газета

ПРО БЛАГОУСТРІЙ ТА САНІТАРНИЙ СТАН НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ ОБГОВОРИЛИ НА ЗАСІДАННІ КОЛЕГІЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Питання благоустрою та санітарний стан населених пунктів Великописарівського району обговорили під час засідання колегії райдержадміністрації.

Про результати роботи, яка проведена в районі в 2016 році та плани на 2017 рік щодо  благоустрою проінформувала Оксана Пруднікова, начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації.

За її словами, під час проведення заходів із благоустрою та наведенню належного санітарного стану населених пунктів було ліквідовано 73 несанкціонованих звалищ і вивезено 1,317 м3 сміття. Прибрано територію 30 од. зупинок громадського транспорту, 28 од. парків, 14 од. скверів, 9 од. господарських майданчиків, 38 од. дитячих і спортивних майданчиків. Очищено від сміття 878,9 тис. м2 вулиць, доріг та прилеглих узбіч. Висаджено в межах населених пунктів 882 од. саджанців зелених насаджень. Всього учать у акції взяло близько 2863 осіб.

Незмінною є ситуація з видаленням та утилізацією побутових відходів.

«На території району діє лише один паспортизований та обладнаний     згідно вимог чинного законодавства полігон для видалення побутових      відходів, який розташований на території Великописарівської селищної    ради, в інших населених пунктах відходи видаляються на необладнані ділянки, що приводить до забруднення навколишнього середовища», - зазначила посадовець.

На виконання законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про благоустрій населених пунктів» з квітня по травень 2017 року оголошується проведення весняного двомісячника санітарної очистки та благоустрою населених пунктів.

З метою якісного підходу до благоустрою, озеленення та наведення санітарного порядку  пропонується органам місцевого самоврядування утворити селищні, сільські штаби для організації проведення двомісячника, розробити та затвердити комплекс заходів, спрямованих на поліпшення санітарного стану території району.

Особливу увагу потрібно приділити ліквідації стихійних сміттєзвалищ та прибирання в придорожніх смугах автомобільних доріг комунальної   власності, загального користування та в лісозахисних смугах, утворених в осінньо-зимовий період після сходу снігового покриву.

«У зв’язку з сприятливими погодними умовами, люди не чекають розпоряджень щодо проведення благоустрою, а активно займаються роботами по наведенню порядку біля своїх подвір’їв, на закріплених територіях, біля пам’ятників, на спортивних та дитячих майданчиках, на березі річки «Ворскла», - наголосила Оксана Пруднікова.