Районна газета

НА ПОРЯДКУ ДЕННОМУ БЛАГОУСТРІЙ ТА САНІТАРНИЙ СТАН НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ

Дане питання розглянули під час засідання колегії Великописарівської райдержадміністрації, яке провів голова Великописарівської райдержадміністрації Григорій Сіденко

Про результати роботи, яка проведена в районі в 2015 році та плани на 2016 рік щодо  благоустрою проінформував Микола Петренко, заступник голови райдержадміністрації.

За його словами, під час проведення заходів із благоустрою та наведенню належного санітарного стану населених пунктів було ліквідовано 79 несанкціонованих звалищ, вивезено 969 м3 сміття, проведено встановлення штахетників 40 ша-хтних колодязів загального користування із подальшим їх фарбуванням, 17 колодязів дезінфіковано та очищено, залучено 13 непрацюючих до громадських робіт, висаджено 923 саджанців зелених насаджень в межах населених пунктів, впорядковано 60 кладовищ, 69 пам’ятники, 14 скверів, реконструйовано та проведено мереж вуличного освітлення 27,5 км, де встановлено 19 приладів обліку та 354 енергозберігаючих освітлювальних приладів. До упорядкування території району було залучено 3747 осіб.  Робіт по весняному благоустрою виконано на загальну суму 1 млн. 26 тис. грн.

Незмінною є ситуація з видаленням та утилізацією побутових відходів. На території району діє лише один паспортизований та обладнаний згідно вимог чинного законодавства полігон для видалення побутових відходів на території Великописарівської селищної ради, в інших населених пунктах відходи видаляються на необладнані ділянки, що приводить до забруднення навколишнього середовища.

Проблемним питанням залишається видалення рідких відходів.

На виконання законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про благоустрій населених пунктів» з  квітня по  травень 2016 року оголошується проведення весняного двомісячника санітарної очистки та благоустрою населених пунктів.

З метою якісного підходу до благоустрою, озеленення та наведення санітарного порядку  пропонується органам місцевого самоврядування утворити селищні, сільські штаби для організації проведення двомісячника, розробити та затвердити комплекс заходів, спрямованих на поліпшення санітарного стану на території району.

В адміністративних межах сільських рад потрібно організувати збір сміття залучивши до цього сільськогосподарські підприємства, установи та організації, приватних підприємців, що обслуговують об’єкти торгівлі в межах територій, закріплених за ними. Організувати вивезення накопиченого сміття в місця тимчасового зберігання.

Зокрема передбачається в період весняного двомісячника проведення днів благоустрою (суботників) за участю керівників всіх рівнів, діяльність яких повинна бути прикладом до наслідування молоді. Без сумніву такі громадські заходи посилять вплив на громадську думку населення та підвищать авторитет на місцях органів місцевого самоврядування.

З метою висвітлення діяльності щодо проведення громадських заходів з благоустрою та наведенню належного санітарного стану та інформування громадськості необхідно активно залучати засоби масової інформації.   

В той же час, у зв’язку з сприятливими погодними умовами, люди не чекають розпоряджень щодо проведення благоустрою, а активно займаються роботами по наведенню порядку біля своїх подвір’їв, на закріплених територіях, біля пам’ятників, на спортивних та дитячих майданчиках, на березі річки «Ворскла».