Районна газета

НА ПОРЯДКУ ДЕННОМУ БЛАГОУСТРІЙ ТА САНІТАРНИЙ СТАН НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ

Дане питання розглянули під час засідання колегії Великописарівської райдержадміністрації, яке провів голова Великописарівської райдержадміністрації Григорій Сіденко

Про результати роботи, яка проведена в районі в 2014 році та плани на 2015 рік щодо  благоустрою проінформував Микола ПЕТРЕНКО, заступник голови райдержадміністрації.

За його словами, під час проведення заходів із благоустрою та наведення належного санітарного стану населених пунктів було ліквідовано 113 несанкціонованих сміттєзвалищ, вивезено 1022 м3 сміття, проведено ремонт, дезінфекцію та благоустрій 39 шахтних колодязів загального користування, залучено 35 непрацюючих до громадських робіт, висаджено 4325 саджанців в межах населених пунктів, впорядковано 58 кладовища, 69 пам’ятники, 14 скверів, реконструйовано 14,2 км мереж вуличного освітлення, встановлено 4 лічильника та 76 енергозберігаючих освітлюваних приладів. Робіт по благоустрою виконано на загальну суму 1176,329 тис. грн.

В рамках акції «Посади дерево і збережи його» силами учнів та педагогічних працівників висаджено 1190 дерев та 143 кущів. Учнівськими та педагогічними колективами шкіл впорядковано території навчальних закладів та прилеглих до них територій, приведено до належного стану газони, закладені клумби, обрізані та підбілені дерева та кущі.

З 19 по 22 вересня 2014 року було проведено акцію «Чиста Україна – чиста Земля». Силами 778 учасників було очищено від сміття 2,5 км. захисних лісосмуг, 0,4 км. лісових масивів та 24,3 км. узбіччя доріг, а також обладнано 1 криницю. Більше того, не зважаючи на все вищесказане, було упорядковано 11 газонів, 13 парків, 15 цвинтарів і посаджено 110 дерев та 35 кущів відповідно.

З метою якісного підходу до благоустрою, озеленення та наведення санітарного порядку  пропонується органам місцевого самоврядування утворити селищні, сільські штаби для організації проведення двомісячника, розробити та затвердити комплекс заходів, спрямованих на поліпшення санітарного стану території району.

Проаналізувавши дані попередніх років  особливу увагу потрібно приділити ліквідації стихійних сміттєзвалищ та прибирання в придорожніх смугах автомобільних доріг комунальної власності, загального користування та в лісозахисних смугах, утворених в осінньо-зимовий період після сходу снігового покриву.

В адміністративних межах сільських рад потрібно організувати збір сміття залучивши до цього сільськогосподарські підприємства, установи та організації, приватних підприємців, що обслуговують об’єкти торгівлі в межах територій, закріплених за ними. Організувати вивезення накопиченого сміття в місця тимчасового зберігання.

Підбиваючи підсумки свого виступу Микола Петренко зауважив, що з метою висвітлення діяльності щодо проведення громадських заходів з благоустрою та наведенню належного санітарного стану та інформування громадськості необхідно активно залучати засоби масової інформації.