Районна газета

МИКОЛА ВОЙТЕНКО: «ЖИТЕЛІ СУМЩИНИ МАТИМУТЬ ЗМОГУ ПОЕТАПНО СПЛАЧУВАТИ КОМУНАЛЬНІ БОРГИ»

Відповідний законопроект розглянув Кабінет Міністрів України на першому в цьому році засіданні

Реструктуризація боргу за житлово-комунальні послуги вигідна як людям, так і підприємствам-надавачам послуг, переконаний  начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Микола ВОЙТЕНКО.

«На сьогодні одним із чинників, який суттєво ускладнює фінансовий стан підприємств житлово-комунального господарства є заборгованість споживачів за отримані житлово-комунальні послуги. Уряд пішов назустріч людям, створивши можливість реструктуризації цих боргів. Завдяки цьому вони зможуть поетапно розрахуватися за раніше спожиті послуги», – прокоментував посадовець.

За його словами, це – не списання боргів, а можливість для громадян, які в силу різних обставин не змогли вчасно сплатити за комунальні послуги, укласти договори про поетапне їх погашення.

За новим законопроектом заборгованість, яка склалася станом на 1 січня 2013 року перед виробниками зазначених послуг, підлягає реструктуризації шляхом розстрочення їх сплати на період до 60 місяців залежно від суми боргу та рівня доходів громадян.

Для реструктуризації заборгованості громадяни зможуть укласти відповідний договір з виконавцями/виробниками житлово-комунальних послуг про щомісячне рівномірне погашення заборгованості та своєчасно вносити поточні платежі.

«Нині підприємства житлово-комунального господарства Сумщини використовують подібний механізм. Утім в подальшому він буде прописаний законодавчо», – зазначив Микола Войтенко.

***

Детальна інформація на веб-порталі місцевих органів виконавчої влади Сумської області: http://sm.gov.ua