Районна газета

VII Конгрес Ініціатив Східної Європи

24-25 вересня у м. Люблін, Республіка Польща відбувся вже VII Конгрес Ініціатив Східної Європи (https://www.kongres.lublin.eu/pl), співорганізатором якого виступає ГО «Європейський діалог».

Конгрес впродовж років є майданчиком для діалогу представників науки, культури, освіти, органів державної влади та місцевого самоврядування, а також неурядових організацій Центрально-Східної Європи.

Представники ГО «Європейський діалог» взяли активну участь в дискусіях в таких програмних лініях, як локальна демократія, регіональне партнерство, культура, туризм, гендерна політика.

Ігор Каспрук, модератор секції «Партнерство місцевого самоврядування для розвитку» побудував сюжет дискусій навколо питання міжмуніципального співробітництва громад – як транскордонного, так і всередині країн. У виступах голів польських гмін були запропоновані позитивні практики взаємодії територіальних громад в Україні і в Польщі ,а також розкрито вплив партнерських відносин на розвиток міжрегіонального та транскордонного співробітництва. Українськими спікерами було презентовано дослідження ГО «Європейський діалог» щодо активізації міжмуніципального співробітництва за допомогою обласних конкурсних програм.

Вперше на Конгресі дебютувала панель «Статистична інформація як фактор розвитку», модератор якої Олександр Софій спільно із спікерами – начальниками управлінь статистики Брестської області (Білорусь), Львівської області (Україна) та Люблінського і Підкарпатського воєводств (Польща) висвітлили роль статистичної інформації в розвитку сучасної економіки та суспільства, особливо в сфері міжнародного співробітництва.

Під час Конгресу вдалося також порозмовляти і про перспективи та нові ініціативи, провести робочі зустрічі з партнерськими організаціями, насамперед з представниками регіональних відділень Фонду розвитку локальної демократії з Любліна, Кракова та Лодзі.