Районна газета

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКИЙ РАЙОН ОДИН ІЗ КРАЩИХ В ОБЛАСТІ ПО ЗБИРАННЮ ВРОЖАЮ

Дощі, що пройшли останнім часом у районі, практично повністю зупинили жнива. Та все ж набрані з самого початку зернозбиральної кампанії темпи дозволяють господарствам Великописарівщини бути серед кращих в області.

Як повідомив головний спеціаліст управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Олександр Вишняков, усьго в районі під ранніми зерновими задіяно 15945 га площ. Станом на 25 липня зібрано врожай на 11 600 га (73%). Середня врожайність озимої пшениці становить 42 ц/га. Середня врожайність ячменю складає близько 30 ц/га. Доволі висока врожайність ячменів досягнута за рахунок сільгосппідприємств «Світанок» і «Мрія», де відповідно, збирають по 50 і 40 ц/га. В інших господарствах урожайність ячменю значно нижча.

Лідерами за темпами зернозбиральної кампанії є сільгосппідприємства ім. Шевченка, де ранні зернові зібрані з 96% площ, «Україна» - 80% та «Єра» - 75%.  Високими темпами йдуть жнива і в ФГ «Світанок», але тут ранніми зерновими зайнята значно більша площа, ніж у інших господарствах. Загалом, крім названих господарств, високі темпи на жнивах і при цьому високу врожайність зернових досягнуто у с/г підприємствах «Мрія», «Вільне», «Рассвет» та деяких інших.