Районна газета

РЯТУВАЛЬНИКИ ЗАСТЕРІГАЮТЬ ГРОМАДЯН БУТИ ОБЕРЕЖНИМИ ПІД ЧАС ВІДПОЧИНКУ НА ПРИРОДІ

Триває період травневих свят – час традиційного відпочинку населення на луках, в лісопаркових зонах

Проте, байдужість та безвідповідальність людей у поводженні з вогнем на природі нерідко призводить до пожеж, які завдають значної шкоди лісу та довкіллю загалом. Якщо загоряння вчасно не виявити, воно може швидко поширитись та перетворитись у масштабне, створюючи загрозу для розташованих поруч населених пунктів, ліній електромереж, газо- та нафтопроводів, інших об’єктів життєзабезпечення.

Тому, рятувальники звертають увагу громадян на необхідність суворого дотримання вимог пожежної безпеки під час перебування в лісових масивах. Будьте обережні у поводженні з вогнем. Не розводьте багать та не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка. В жодному разі не випалюйте суху рослинність на землях лісового, природно-заповідного фонду та на сільськогосподарських угіддях. Не створюйте смітники, тим більше, не підпалюйте їх.

Варто нагадати, що згідно законодавства, Правила пожежної безпеки в лісах України є обов’язковими для виконання всіма громадянами. А їх порушення тягне за собою адміністративну або навіть кримінальну відповідальність та відшкодування винуватцями завданих збитків.

У випадку виявлення пожежі, що тільки починається, наприклад, невелике загоряння трави або тліючу лісову підстилку, спробуйте загасити його самотужки. Іноді досить просто затоптати полум'я або збити гілками листяних порід дерев, закидати піском чи ґрунтом. Після цього варто почекати і переконатися, що вогонь не розгориться знову.

Якщо пожежа досить значна – негайно телефонуйте до служби порятунку за номером «101», повідомте про подію, її масштаби та чітко вкажіть місце її виникнення.