Районна газета

ВАЛЕНТИНА КРАВЧЕНКО: «СТВОРЕННЯ ДІЄЗДАТНИХ ГРОМАД - ШЛЯХ ДО ЗАМОЖНЬОГО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ»

На цьому наголосила Валентина КРАВЧЕНКО заступник голови райдержадміністрації, під час засідання «круглого столу» з питання  реалізації у районі завдання Президента України щодо обговорення на місцевому рівні Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні за участю представників громадської ради при Великописарівській районній державній адміністрації.

«Концепція реформування місцевого самоврядування передбачає перехід на нову модель організації регіональної влади. Основною метою якої є підвищення якості життя людей за рахунок створення ефективної системи управління, вдосконалення системи надання адміністративних та соціальних послуг», - зазначила  Валентина КРАВЧЕНКО.

За її словами, суть даної реформи – це передача повноважень на місця, посилення організаційної та фінансової самостійності територіальних громад, розмежування повноважень між органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, удосконалення взаємодії між ними, розвиток місцевої демократії.

Обговорення проекту Концепції завершилося 23 жовтня. На сьогодні у Великописарівському районі  проведено 33 заходи з обговорення проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на виконання доручення Президента України. У заходах взяло участь 655 осіб з усіх адміністративно-територіальних одиниць району.

«Результати обговорення проекту Концепції в районі свідчать про небайдужість людей до цього питання. Вони мають своє бачення шляхів розв’язання існуючих проблем місцевого самоврядування. Про це свідчать пропозиції, які надійшли до райдержадміністрації», - додала Валентина Миколаївна.

Відповідно до аналізу пропозицій щодо проекту Концепції, найбільше їх стосується: проведення реформи з того часу, коли буде повністю відрегульована законодавча база з питань місцевого самоврядування, створена відповідна мережа автомобільних доріг, надійного транспортного забезпечення, наближення адміністративних та соціальних послуг до жителів територіальних громад, забезпечення закладів соціальної сфери достатнім фінансуванням для належного їх функціонування, максимально залучати жителів територіальних громад до прийняття управлінських рішень.

«Ми проаналізували всі пропозиції, які надійшли до райдержадміністрації та направили їх до Сумської обласної державної адміністрації для подальшого їх аналізу та передачі до Адміністрації Президента України та Кабінету Міністрів України», - наголосила Валентина КРАВЧЕНКО.

По закінченню засідання посадовець наголосила на тому, що потрібно і надалі проводити широку інформаційно-роз’яснювальну роботу серед людей.