Районна газета

ВІДБУЛОСЬ СПІЛЬНЕ ЗАСІДАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ТА АПАРАТНА НАРАДА ПРИ ГОЛОВІ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Під керівництвом голови райдержадміністрації 6 лютого відбулось спільне засідання з питання стану організації дозвілля учнівської молоді та профілактика правопорушень серед неповнолітніх на території району.

У засіданні взяли участь голова громадської ради, голова районної ради, начальник Великописарівського відділення поліції, керівники та представники відповідних служб, управлінь, відділів райдержадміністрації та члени громадської ради при Великописарівській райдержадміністрації.

Відкриваючи нараду, Григорій СІДЕНКО зазначив, що сьогодні на порядку денному роботи влади стоїть питання про створення умов та гарантій для самореалізації особистості молодої людини, пропагування сімейних та родинних цінностей, здорового способу життя, гармонійного розвитку підростаючого покоління, проведення активного дозвілля і відпочинку населення району різного віку.

На актуальності питання, яке розглядалося на нараді, наголосив і начальник відділу освіти РДА. За його словами, над вихованням і формуванням поведінки дітей працює ціла армія класних керівників, практичних психологів, соціальних педагогів. Однак статистика свідчить, що в районі є випадки злочинності серед неповнолітніх.

Про стан злочинності і правопорядку в молодіжному середовищі району і відповідальність за протиправні діяння згідно чинного законодавства України проінформував учасників засідання начальник відділення поліції Сергій Несмашний. Він відзначив, що працівниками відділу проводяться виїзні рейди в села району, в результаті чого виявляються такі порушення, як продаж дітям тютюнових і алкогольних виробів. Вирішити проблему негативних проявів в учнівському середовищі, на думку Сергія Несмашного, можливо за умов консолідації зусиль усіх районних структур, підвищення правової відповідальності батьків за ухиляння від виконання батьківських обов’язків, удосконалення роботи практичних психологів, соціальних служб з неблагополучними і кризовими сім’ями тощо.

Про роль закладів культури району, спортивно-масової роботи у профілактиці правопорушень в молодіжному середовищі розповіли на нараді директор районного центру соціальних служб дітей та молоді Тетяна Коноз, начальник служби у справах дітей Тетяна Кузьменко, начальник відділу культури Тетяна Ключник, які повідомили, що спільно з ювенальною превенцією проводились оперативні профілактичні рейди, під час яких виявляються діти, які вживають спиртні напої, схильні до бродяжництва, такі, що перебувають у неблагополучній обстановці. Служба здійснює виховну, профілактичну та консультативно-інформаційну роботу у загальноосвітніх школах, її спеціалісти виїжджають у сім’ї, де ведуть індивідуальні бесіди з дітьми і батьками.

На важливій ролі сім’ї у вихованні дітей наголосив у своїй промові Григорій Сіденко. Бо саме у родині закладаються основи світоглядних, моральних, духовних принципів, якими в подальшому своєму житті керуватиметься дитина. Для ефективного ведення профілактичної роботи, на думку посадовця, слід залучати до проведення оперативних рейдів батьківський актив, винайти кошти для створення позашкільних клубів, спортивних секцій, облаштування спортивних майданчиків.

На завершення наради керманич району резюмував, що вирішення проблеми правопорушень та злочинності серед неповнолітніх можливе лише завдяки комплексному підходу до організації дієвої профілактичної роботи у молодіжному середовищі, забезпеченню координації та контролю за діяльністю усіх причетних до цього питання органів та відомств.

На основі висловлених на нараді пропозицій прийняті відповідні доручення.