Районна газета

ОЛЕКСАНДР ДИКИЙ: «ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ВЛАДИ – ШЛЯХ ДО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ»

На цьому наголосив  керівник апарату райдержадміністрації під час засідання «круглого столу» з представниками громадської ради при Великописарівській районній державній адміністрації

«Пропозиції спрямовані на реалізацію реформи місцевого самоврядування, Концепцію якої було схвалено Урядом 1 квітня 2014 року. Необхідність таких змін обумовлена тим, що саме Конституція визначає основи системи влади, і без відповідних змін провести реформу неможливо», - зазначив Олександр Дикий.

Під час засідання обговорили, зокрема, питання децентралізації влади в Україні, передачу повноважень і фінансових ресурсів територіальним громадам та органам місцевого самоврядування, внесення відповідних змін до Конституції України з метою реалізації курсу реформ.

За словами посадовця, відповідно розпорядження Кабінету Міністрів України, прийнятого на засіданні Кабінету Міністрів України 17.04.2014 «Про організацію проведення обговорення положень змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади», порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 р. № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» на Великописарівщині проводиться громадське обговорення пропозицій щодо внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади).

Пропозиції, що надійдуть під час громадського обговорення, будуть передані до Сумської обласної державної адміністрації, а звідти до  Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України для подальшого опрацювання.

Як пояснив посадовець, після запроваджених змін в Україні буде нова система адміністративно-територіального устрою, створено виконкоми обласних рад та заміна обласних державних адміністрацій державними представництвами, які матимуть виключно наглядові й координаційні функції.