Районна газета

ЛЕГАЛЬНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА

Стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України.

З 1 січня 2020 року Законом України “Про державний бюджет України на 2020 рік” встановлено розмір мінімальної заробітної плати – 4723 грн., з якої повинні бути сплачені усі податки та єдиний соціальний внесок, а це означає, що розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір, встановленої законом, мінімальної зарплатні. Підприємства, установи, організації та фізичні особи – підприємці, які використовують працю найманих працівників, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, і несуть відповідальність за порушення норм законодавства про оплату праці та навмисне ухилення від сплати податків та соціального внеску. Таким чином через дотримання законодавчих норм в частині оплати праці, державою забезпечується право громадян на соціальний захист, зокрема на пенсійне забезпечення. То ж громадяни, що погоджуються на одержання зарплати в “конвертах”, неофіційні трудові відносини свідомо обкрадають самі себе, адже усні домовленості між роботодавцем і працівником жодним чином юридично не фіксуються.

Тому, звертаємося до осіб, які мають намір працевлаштуватися або вже працевлаштовані - вимагайте від роботодавців лише легальних трудових відносин. І навіть коли вам надали таку трудову угоду, поцікавтесь, чи зареєстрували вас у Пенсійному фонді та чи перераховують за вас єдиний соціальний внесок. Крім того, візьміть за правило проведення щомісячного контролю інформації, що надходить до вашої персональної електронної облікової картки, відкритої в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру, до якої для накопичення надходять всі дані про заробіток, внески, стаж з усіх місць роботи.

Для отримання інформації з персональної облікової картки для себе особисто ви можете за місцем проживання/реєстрації звернутись до сервісного центру Пенсійного Фонду з паспортом, ідентифікаційним кодом або через його веб-портал електронних послуг (http://portal.pfu.gov.ua). Бажаючі отримувати цю електронну послугу повинні попередньо,  зареєструватись в його базі даних, що дасть можливість щомісяця на свою електронну адресу отримувати із системи персоніфікованого обліку виписку та без втрати зусиль та часу, здійснювати контроль за роботодавцями, перешкоджаючи їм приховувати заробітну плату, не нараховувати та не сплачувати страхові внески. До того, регулярність контролю за даними персональної облікової картки надасть можливість оперативно виключити із неї будь-які помилки і неточності.

І головне , пам’ятайте, що лише офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним!

 

Великописарівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області