Районна газета

ПЕНСІЙНИЙ ІНФОРМУЄ

Сплата єдиного соціального внеску забезпечує соціальні гарантії держави

За законодавчими нормами розмір пенсії залежить від двох основних складових: страхового стажу та заробітної плати.

Страховий стаж цеперіод, протягом якого особа щомісяця сплачувала внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок. Тоб-то, для зарахування до страхового стажу повного місяця - розмір внесків має бути не меншим за мінімальний, обчислений з мінімальної заробітної плати. Законом «Про Державний бюджет України на 2018 рік» розмір мінімальної заробітної плати встановлено на рівні 3723 грн. Таким чином мінімальний страховий внесок на сьогодні складає 819.06 грн.

Починаючи з 1 січня 2018 року для визначення права на пенсію необхідно мати 25 років страхового стажу. Передбачається його поступове щорічне збільшення (на 1 рік) до 35 років у 2028 році.

Заробітна плата для призначення пенсії за період з 01.07.2000 р. визначається за даними персональної електронної облікової картки особи, яка міститься в Реєстрі застрахованих осіб та/або довідки роботодавця, виданої у порядку, встановленому законодавством, за 60 календарних місяців страхового стажу підряд, незалежно від перерв за період до 01.07.2000р. (за бажаням пенсіонера).

Як показує практика - чим більший страховий стаж та заробіток особи, з якого сплачені внески до Пенсійного фонду, тим більший її розмір пенсії в майбутньому!

На жаль деякі роботодавці продовжують, нехтуючи офіційним працевлаштуванням, виплачувати своїм працівникам заробітну плату, так би мовити в «конвертах», що призводить до втрати ними як страхового стажу для призначення пенсій, так і втрат можливостей користування державними гарантіями, такими як: державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, субсидія, втрати права на соціальний захист у разі настання страхових випадків, права на гарантовані державою відпустки, безпечні умови праці, своєчасну та не нижче мінімальних гарантій оплату праці.

Не сплачуючи внески за найманих працівників, роботодавці порушують ваші конституційні права і гарантії на соціальний захист. То ж вимагайте від них лише офіційного працевлаштування та сплати внесків з усієї суми заробітної плати, що надасть вам змогу вже зараз формувати свою майбутню пенсію в достойному розмірі.

Слідкувати за цим процесом можна переглядаючи дані, що накопичуються впродовж трудової діяльності у персональній картці в Державному реєстрі застрахованих осіб. У такий спосіб можна і контролювати роботодавців, перешкоджаючи їм приховувати заробітну плату, не нараховувати та не сплачувати страхові внески. Крім того, регулярність такого контролю надасть змогу оперативно виключити із відповідної картки будь-які помилки і неточності.

Як отримати дані з Державного реєстру застрахованих осіб? Необхідно лише зареєструватися на веб – порталі електронних послуг Пенсійного фонду України – http://portal.pfu.qov.ua. Реєстрація здійснюється автоматично за наявності:

-         електронного цифрового підпису (ЕЦП);

-         електронного пенсійного посвідчення (ЕПП).

У разі відсутності ЕЦП та ЕПП ви можете особисто (звернутись до Великописарівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області (смт. Велика Писарівка, вул. Незалежності, 9-А, (каб. № 5) для отримання “реєстраційного коду” доступу і завершити реєстрацію на персональному комп’ютері або мобільному пристрої.

То ж, звертайтесь, будемо раді допомогти Вам!!!                                                    Великописарівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області