Районна газета

ЧИ Є ШАНС У ПЕНСІОНЕРІВ ОДЕРЖАТИ БІЛЬШІ ПЕНСІЇ В ЖОВТНІ?

В останні дні велика кількість пенсіонерів нашого району стурбовані питанням очікуваного перерахунку пенсій з 1 жовтня.

Прокоментувала ситуацію, що склалась, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області — Тетяна Володимирівна Зленко. 

- Шановна Тетяно Володимирівно, всім відомо, що 21 вересня Верховна рада повинна була прийняти доленосний Закон про пенсійну реформу, який передбачає підвищення пенсій для більшості пенсіонерів вже з 1 жовтня. Але депутати перенесли розгляд цього питання на 3 жовтня. Чи встигнуть органи Пенсійного фонду в області перерахувати пенсії, і чи отримають все ж пенсіонери таке довгоочікуване підвищення уже у жовтні?

- Так, ми всі очікували прийняття цього Закону у вересні щоб у жовтні понад 300 тисяч пенсіонерів Сумщини одержали підвищені пенсії. Проведена підготовча робота для здійснення перерахунку саме з першого жовтня. Ми були повністю готові для проведення таких перерахунків.

Враховуючи те, що виплатний період в країні починається з кожного четвертого числа місяця, за який нараховано пенсію, навіть за умови прийняття Закону 21 вересня, ми б встигли зробити його, як то кажуть «впритик». Тому, вкрай важливо, щоб рішення було прийняте не пізніше третього жовтня, як вкотре запланували депутати і не затягнулось до кінця місяця. 

Якщо Закон буде прийнято третього жовтня, пенсіонери можуть і не отримати цього місяця пенсії у нових розмірах? Чи все ж таки Пенсійний фонд проведе такий перерахунок?

- Так! Обов’язково це буде в жовтні. Голова Уряду поставив чітку задачу, у разі прийняття Закону третього жовтня, провести осучаснення пенсій саме у цьому місяці. Для фахівців, хто знається на питаннях здійснення масових перерахунків, зрозуміло, що це дуже не просте завдання. Звичайний процес щомісячного нарахування пенсій займає в середньому 4 – 5 днів, а процес нарахування пенсійних виплат, що передбачає масовий перерахунок – 10 - 12. Але йдеться про збільшення пенсій для понад 300 тисяч пенсіонерів в області, для яких ці виплати чи не єдиний засіб існування. Ми не маємо права на зволікання, адже люди можуть не отримати свої гроші.

Проте, якщо прийняття законопроекту, знов затягнеться у часі, то навіть за величезного бажання і докладання надлюдських зусиль забезпечити підвищення у жовтні не видасться за можливе. Тому прийняття цього Закону повинно відбуватись під грифом «ПОНАДТЕРМІНОВО». 

- Але ж Ви знаєте всі норми цього законопроекту, то хіба не можна попередньо все перерахувати, підготувати, а за умови прийняття виплатити пенсії у нових розмірах, швидше за ті терміни, що ви назвали?

- Я вже говорила, що попередню підготовчу роботу ми провели. Але нам потрібна остаточна версія закону. Ми не можемо і не маємо права робити приблизні перерахунки. Це ж не просто цифри. Люди очікують справедливого і конкретного підвищення, в конкретній сумі.

- Щодо коштів. А чи вистачає грошей у Пенсійного фонду на таке масове підвищення пенсій?

- До осучаснення пенсій установи Фонду фінансово готові. Це підвищення — закономірне продовження підвищень заробітних плат, заходів з детінізації, що дозволили Пенсійному фонду України зосередити на такі цілі  понадплан більш ніж на 14 млрд. І як результат, - повинні бути підвищені пенсії.
І гроші є, і всі можливості, лише закон, на який чекає півдержави – досі не проголосований!

Тому єдине, що зараз необхідно, це – терміново прийняти Закон депутатами. 

- Чи можете Ви заспокоїти пенсіонерів. Все ж, є в них шанс отримати підвищені пенсії вже у жовтні?

- Я, як і все українське суспільство, сподіваюся, що депутатський корпус збереться, консолідується і врешті прийме це доленосне рішення, аби запустити у дію механізм осучаснення пенсій. А ми, як сказав прем’єр-міністр, в свою чергу, будемо працювати 24 години на добу щоб виконати перерахунки і забезпечити виплату збільшених пенсій.

Записав редактор газети «Ворскла» Олексій Пасюга