Районна газета

ПРО УМОВИ ЗАРАХУВАННЯ ПЕРІОДІВ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯ-ЛЬНОСТІ ДО СТРАХОВОГО СТАЖУ ЯК ПОВНИЙ МІСЯЦЬ

За законодавчими нормами з 1 січня 2017 року фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску.

При цьому відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу зараховуються пропорційно сплаченим сумам (абзац 2 пункт 3 частини першої статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

Цього року мінімальний страховий внесок для фізичних осіб підприємців становить 704,00 грн. на місяць (3200 грн. х 22 відсотки). Таким чином, для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352,00 грн. щомісяця. Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплатити за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704,00 грн. А у разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. за місяць, страховий стаж буде зараховано пропорційно сплаченим коштам - лише як 0,5 місяця, що, як результат, в подальшому може вплинути на визначення права особи на пенсію та її розмір. Хочу нагадати про те, що щоб мати право на призначення пенсії за віком (згідно чинного законодавства) необхідно заробити не менше 15 років страхового стажу, при цьому право на мінімальний розмір пенсії за віком в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, настає за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу.

То ж, шановні підприємці, якщо ви опікуєтесь своїм страховим стажем, наявність якого у визначених законодавством розмірах є однією із основних умов для визначення права особи на страхові виплати за соціальним страхуванням, знайте, що періоди підприємницької діяльності зараховуються до страхового стажу в повному обсязі лише за умови щомісячної сплати єдиного внеску в мінімальному розмірі.