Районна газета

ПЕНСІЙНИЙ ІНФОРМУЄ (2)

Пенсійний фонд України інформує

Південне об'єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області повідомляє, що з 4 числа  розпочато виплату пенсій за вересень 2018 року. Станом на 04.09.2018 профінансовані кошти на пенсійні виплати громадянам м.Охтирки, Тростянця та Охтирського, Тростянецького, В.Писарівського та Краснопільського районів в сумі 2913,62 тис.грн., що складає 2,9% від потреби на поточний місяць.

 

Приватні підприємці, подбайте про майбутню пенсію!

Підприємці, як і звичайні громадяни, досягнувши пенсійного віку мають право на призначення пенсії за віком, хоча порядок її нарахування дещо відрізняється від порядку розрахунку пенсій найманим працівникам. Він залежить від системи оподаткування, яку використовував підприємець до виходу на пенсію. Крім того, є відмінності щодо визначення страхового стажу та розміру доходу, який використовується для нарахування пенсії, у період до та після 01.01.2004 року.

  

ПЕНСІЙНИЙ ІНФОРМУЄ

Сплата єдиного соціального внеску забезпечує соціальні гарантії держави. За законодавчими нормами розмір пенсії залежить від двох основних складових: страхового стажу та заробітної плати.

Страховий стаж цеперіод, протягом якого особа щомісяця сплачувала внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок. Тоб-то, для зарахування до страхового стажу повного місяця - розмір внесків має бути не меншим за мінімальний, обчислений з мінімальної заробітної плати. Законом «Про Державний бюджет України на 2018 рік» розмір мінімальної заробітної плати встановлено на рівні 3723 грн. Таким чином мінімальний страховий внесок на сьогодні складає 819.06 грн.

РОЗПОЧАТО ФІНАНСУВАННЯ ПЕНСІЙ ЗА СІЧЕНЬ 2018 РОКУ

Для зручності громадян та забезпечення своєчасної виплати пенсій з урахуванням святкових днів у січні 2018 року та на виконання постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання виплати пенсії», прийнятої 13.12.2017 року, Великописарівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області розпочало фінансування коштів для виплати січневих пенсій у грудні 2017 року.

СТАН ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ У ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОМУ РАЙОНІ

Про стан пенсійного забезпечення в районі та роботу із зверненнями громадян за 9 місяців 2017 року розглянули на засіданні колегії райдержадміністрації, яке провів голова райдержадміністрації Григорій Сіденко.

З даного питання перед присутніми виступив начальник Великописарівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Сумській області  Анатолій Петров.