Районна газета

ЛЕГАЛЬНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА

Стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України.

ВІДКРИТИЙ ПЕНСІЙНИЙ ПРОСТІР

Оновлений сервісний центр Пенсійного фонду України відтепер працює і на Великописарівщині.

Оновлення сервісного центру є частиною проекту ВІДКРИТИЙ ПЕНСІЙНИЙ ПРОСТІР — нової філософії змін у наданні пенсійних послуг. Вона поширюється і на умови обслуговування клієнтів — зручні, комфортні та сучасні, і на якість та зміст послуг, в основі яких — компетентність, прозорість, доступність, повага до клієнта.

Робочі місця спеціалістів сервісного центру обладнані сучасною технікою, наявна точка доступу до веб-порталу електронних послуг. 

ПЕНСІЙНИЙ ІНФОРМУЄ (2)

Пенсійний фонд України інформує

Південне об'єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області повідомляє, що з 4 числа  розпочато виплату пенсій за вересень 2018 року. Станом на 04.09.2018 профінансовані кошти на пенсійні виплати громадянам м.Охтирки, Тростянця та Охтирського, Тростянецького, В.Писарівського та Краснопільського районів в сумі 2913,62 тис.грн., що складає 2,9% від потреби на поточний місяць.

 

Приватні підприємці, подбайте про майбутню пенсію!

Підприємці, як і звичайні громадяни, досягнувши пенсійного віку мають право на призначення пенсії за віком, хоча порядок її нарахування дещо відрізняється від порядку розрахунку пенсій найманим працівникам. Він залежить від системи оподаткування, яку використовував підприємець до виходу на пенсію. Крім того, є відмінності щодо визначення страхового стажу та розміру доходу, який використовується для нарахування пенсії, у період до та після 01.01.2004 року.

  

ПЕНСІЙНИЙ ІНФОРМУЄ

Сплата єдиного соціального внеску забезпечує соціальні гарантії держави. За законодавчими нормами розмір пенсії залежить від двох основних складових: страхового стажу та заробітної плати.

Страховий стаж цеперіод, протягом якого особа щомісяця сплачувала внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок. Тоб-то, для зарахування до страхового стажу повного місяця - розмір внесків має бути не меншим за мінімальний, обчислений з мінімальної заробітної плати. Законом «Про Державний бюджет України на 2018 рік» розмір мінімальної заробітної плати встановлено на рівні 3723 грн. Таким чином мінімальний страховий внесок на сьогодні складає 819.06 грн.