Районна газета

ЛЕГАЛЬНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА – ОСНОВА СОЦІАЛЬНИХ ГАРАНТІЙ

Стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом.

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України.

ПРО УМОВИ ЗАРАХУВАННЯ ПЕРІОДІВ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯ-ЛЬНОСТІ ДО СТРАХОВОГО СТАЖУ ЯК ПОВНИЙ МІСЯЦЬ

За законодавчими нормами з 1 січня 2017 року фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску.

При цьому відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу зараховуються пропорційно сплаченим сумам (абзац 2 пункт 3 частини першої статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).  

ВПЛИВ ПІДВИЩЕННЯ З 01 СІЧНЯ 2017 РОКУ РОЗМІРУ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ НА ПРАВА ЗАСТРАХОВАНИХ ОСІБ У СФЕРІ ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО ПЕНСІЙНОГО СТРАХУВАННЯ

За принципами, засадами і механізмами функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування до страхового стажу особи, який враховується для призначення пенсії, зараховуються лише ті періоди, протягом якого вона підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця до Пенсійного фонду сплачувалися внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Згідно законодавчих норм, мінімальний страховий внесок це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

ПІДВИЩЕННЯ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ З 01.01.2017 РОКУ

Законом України від 21 грудня 2016 року № 1801-VIII «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 1 січня 2017 року мінімальна заробітна плата значно зросла і становить 3200 грн.

Таке різке підвищення мінімальної заробітної плати викликало серйозні побоювання у власників підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, щодо можливості витримати податкове навантаження на заробітну плату. 

ЯК ПІДТВЕРДИТИ ПІЛЬГОВИЙ СТАЖ, ЯКЩО ПІДПРИЄМСТВО ЛІКВІДОВАНО

Пільговий стаж - це період трудової діяльності в шкідливих, небезпечних або специфічних умовах упродовж повного робочого дня.

Його наявність за певних умов надає право громадянам на пільгове пенсійне забезпечення, тобто – призначення пенсії раніше встановленого пенсійного віку (60 років), але для зарахування до стажу, який дає право на такий вид пенсії, зайнятість на вказаних роботах необхідно підтверджувати уточнюючою довідкою, адже в трудових книжках відомості щодо характеру виконуваних робіт, щодо зайнятості основною роботою протягом повного робочого дня, проведення атестації робочого місця за умовами праці (як уперше проведеної, так і чергової), відсутні.