Районна газета

ПРИЙНЯТО ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ

Кабінет Міністрів України затвердив новий Державний стандарт початкової освіти, за яким навчатимуться перші класи Нової української школи в наступному навчальному році

Робота над цим документом тривала довго – його кілька разів переписували, змінювали структуру і знову переписували. Та головне залишилося незмінним – компетентнісне навчання і орієнтація на результат.

Основна відмінність нового Стандарту – орієнтованість на здобуття учнями компетентностей, а не лише знань.

«Цей Стандарт опрацьовували впродовж 2 років. Ми враховували найцікавіший і найуспішніший досвід 7 країн, залучили міжнародну експертизу. Ми також враховували найкращі українські традиції, зокрема, які пов’язані зі світосприйняттям, методиками навчання, активного пізнання. Наприклад, закладені ідеї Василя Сухомлинського. Тобто ми можемо сказати, що цей Стандарт є українським продуктом, який базований на найкращому зарубіжному та національному досвіді», – зазначила міністр освіти і науки Лілія ГРИНЕВИЧ на засіданні Уряду.

За цим Стандартом у 2018/2019 навчальному році розпочнуть навчання всі перші класи.

Державний стандарт початкової освіти – це базовий документ, який визначає основні засади й підходи до навчання в початковій школі, а також вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів навчання здобувача освіти і загальний обсяг навчального навантаження.

Головна ідея Нової української школи і нового Стандарту зокрема – навчання, побудоване на компетентностях.

З детальнішою інформацією можна ознайомитися за посиланням: http://nus.org.ua/news/uryad-zatverdyv-novyj-osvitnij-standart-dlya-pochatkovyh-klasiv/