ШЕВЧЕНКО В НАШИХ СЕРЦЯХ НАЗАВЖДИ
Початок нової епохи в розвитку української літератури, яка піднесла її на світовий рівень, пов’язаний із творчістю Тараса Григоровича Шевченка
Не дивно, що весь 2014 рік присвячений 200-річчю творчості видатного українського письменника. Не оминула ця подію і Тарасівський НВК. Було розроблено і проведено низку заходів на вивчення творчості письменника і вшанування його пам’яті.
Учитель української мови Морозова Олена Іванівна оголосила виставку малюнків «Т.Г.Шевченко та його творчість». Хочеться відзначити, що участь у ній взяло багато учнів, але найбільш «впадали в око» малюнки олівцем «Т.Г.Шевченко» та «Катерина» учениці 7 класу Ганцевої Руслани. Черкашина Вікторія (9 кл.) здивувала всіх своєю ерудованістю й підготувала кросворд на знання творів письменника, а Черкашина Яна написала твір «Життєвий подвиг Т.Г. Шевченка».
Олена Іванівна напередодні видатної дати Шевченка підготувала і провела виховний захід «Пісня Кобзаря живе в серці українців», де були задіяні учні 6, 7, 8 та 9 класів: декламували вірші, розігрували сценки-мініатюри з життя поета, розповідали про творчий шлях письменника. Дуже вразила підбірка творів поета, покладе них на музику. Це і «Думи», «Заповіт», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Бандуристе, орле сизий» та інші. Не пройшов захід і без використання мультимедійних технологій, була створена добірка слайдів і продемонстрована учням.
Приділила нам свою увагу і бібліотекар СБК Єрмолова Марія Дмитрівна, яка підготувала для учнів виставку «Кобзарів» та інших друкованих видань творчості Т.Г.Шевченка.
Насамкінець хочеться сказати, що роль Тараса Григоровича Шевченка в українській літературі яскраво визначив один із його гідних спадкоємців - І. Франко. «Найкращий і найцінніший скарб, — писав він, — доля дала йому лише по смерті - невмирущу славу і все розквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть його твори».