Районна газета

«СВІТЕ ТИХИЙ, КРАЮ МИЛИЙ…»

Під такою назвою відкрилася виставка в Сумському обласному художньому музеї ім. Н.Онацького з нагоди 200-річчя Тараса ШЕВЧЕНКА

«В образотворчому мистецтві ХІХ століття особистість Великого Кобзаря мала неоціненне значення, що сприяло становленню багатьох художників. Саме тому виникла ідея зібрати їх твори в єдиній експозиції. Деякі роботи, зокрема, гравюри, виставляються вперше», – зазначила заступник начальника управління культури, національностей та релігій Любов НІКОНОВА.

За словами старшого наукового співробітника музею та куратора виставки Валентини ТКАЧЕНКО до експозиції увійшли 40 живописних, графічних та скульптурних творів майстрів з мистецького оточення 
Тараса Шевченка.

На виставці представлені роботи знаного художника-фольклориста Льва ЖЕМЧУЖНИКОВА із його альбому офортів «Живописна Україна», що став продовженням шевченківської серії під однойменною назвою.

«Невід’ємною складовою експозиції є картини та гравюри Карла БРЮЛОВА і Олексія ВЕНЕЦІАНОВА, Івана АЙВАЗОВСЬКОГО та Костянтина ТРУТОВСЬКОГО. До речі, останній був одним із перших художників, які працювали у галузі книжкової графіки», – додала куратор виставки.

Домінантою вернісажу стали офорти Тараса Шевченка «Старости», «Судня рада» та «Приятелі» за картиною Івана СОКОЛОВА. Останню роботу він виконав після повернення із заслання.

«Цей твір пов'язаний із Сумщиною, про що свідчить автограф з дарчою присвятою Наталії Олександрівні, дружині поміщика Дмитра ХРУЩОВА, на запрошення якого Кобзар жив у їхньому маєтку в селі Лихвине Лебединського повіту в червні 1859 року. Саме за цю роботу та офорт «Притча про робітників на винограднику» художнику було присвоєно звання академіка гравюри», – повідомила мистецтвознавець.

«Важко осягнути всю багатогранність постаті Тараса Шевченка, його внутрішній світ. Такі виставки допомагають знайти відповіді на деякі питання, адже завдяки творам митців із оточення Кобзаря ми можемо заглянути в минуле», –  сказав відвідувач виставки, поет  Ігор КАСЬЯНЕНКО.

***

Детальна інформація на веб-порталі місцевих органів виконавчої влади Сумської області: http://sm.gov.ua