Районна газета

«ТАРАС ШЕВЧЕНКО – НАШ СУЧАСНИК»

Під такою назвою в області проходить акція, присвячена 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка

У рамках акції на базі Лебединського педагогічного училища імені А.С. Макаренка» відбулася обласна студентська науково-практична конференція «На вічнім шляху до Кобзаря».

Учасники заходу обговорили сучасні наукові підходи у дослідженні  особистості Тараса Шевченка та його творчості. Робота в секціях відбувалася за двома напрямками: історико-краєзнавчим та літературно-мистецьким. Виступаючі торкнулися теми перебування Тараса Шевченка на Сумщині; національної ідеї в його творчості; багатогранності творчої особистості, зокрема, представили Шевченка як майстра портретного жанру; розкрили значення Кобзаря в житті сучасних українців.

«Кожен українець має читати Шевченка, шукати в його творчості мудрість і пораду. Він вчить думати, жити, дає відповіді на питання сьогодення. Кожне покоління по-новому відкриває для себе Шевченкове слово, яке стало посланням до українців на всі часи», – наголосила у своєму виступі заступник голови облдержадміністрації Тамара ІЩЕНКО.

Учасники науково-практичної конференції ознайомилися з літературно-музичною композицією «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття». Студенти декламували поезії Тараса Шевченка та виконували пісні на вірші поета.