Районна газета

В РАЙОНІ ПРОВЕДЕНО КОМАНДНО-ШТАБНІ НАВЧАННЯ З ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

23 жовтня під за участю заступника керівника командно-штабного навчання-директора Департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації Олександра МИЛАША, т.в.о. голови районної державної адміністрації Миколи СКОРОМНОГО проведено командно-штабне навчання з ланкою територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту (ЄДС ЦЗ) Великописарівського району на тему: «Дії органів управління та сил цивільного захисту ланки територіальної підсистеми ЄДСЦЗ при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру».

У роботі взяли участь керівники ланки територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ, районна комісія з питань ТЕБ та НС та тимчасові органи з евакуації району, сільських рад, об’єктів господарювання, сили і засоби ланки територіальної  підсистеми ЄДСЦЗ Великописарівського району відповідно до Плану навчання.

За словами керівника навчань, основною метою навчань було поглиблення знань, вдосконалення злагодженості та оперативності в роботі керівного складу, органів управління та сил цивільного захисту з питань організації виконання заходів, передбачених плануючими документами територіальної підсистеми ЄДСЦЗ, теоретичних знань, набуття практичних умінь з управління силами і засобами під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, а також їх всебічного забезпечення, та практичне відпрацювання заходів з оповіщення, евакуації, розміщення евакуйованого населення та забезпечення публічної (громадської) безпеки і порядку та підвищення готовності населення до дій  у разі необхідності укриття у фонді захисних споруд .

До проведення командно-штабних навчань залучався керівний склад органів управління цивільного захисту, районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, спеціалізовані служби цивільного захисту району, сили і засоби районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту.

Присутні керівники спеціалізованих служб району доповідали щодо готовності до злагоджених дій.

Перевірено організацію роботи районної комісії з питань ТЕБ та НС, оперативного штабу з ліквідації НС, районної евакуаційної комісії та її взаємодії з евакуаційними органами об’єднаної територіальної громади та сільських рад , мобільної оперативної групи, аварійних служб та служб цивільного захисту. Також  організовано роботу  місцевих спеціалізованих служб цивільного захисту щодо всебічного забезпечення евакуйованого населення. Крім цього, перевірено готовність захисних споруд цивільного захисту та найпростіших укриттів до прийому населення. Практично відпрацьовано заходи з гасіння осередку пожежі, рятування жильців  будинку та проведення рятувальних та інших невідкладних заходів після виникнення дорожньо-транспортної катастрофи з загибеллю та травмуванням людей

По закінченню командно – штабних навчань учасники зібрались в районній державній адміністрації, де пройшло розширене підбиття підсумків, зокрема заслуховування позитивів у роботі служб та проблемних питань. Детальну оцінку надав заступник керівника командно-штабного навчання –директор Департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації Олександр МИЛАШ.