Районна газета

З 1 СЕРПНЯ ПОЧАЛИ ДІЯТИ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ, ЩО ПОСИЛЮЮТЬ ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ ГРОМАДЯН У ВИПАДКУ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе

1 серпня 2019 року вступили в дію нові державні будівельні норми щодо цивільного захисту громадян: нові ДБН В.1.2-4:2019 «Інженерно-технічні заходи цивільного захисту» та Зміни №4 у ДБН В.2.2-5-97 «Будинки і споруди. Захисні споруди цивільного захисту». Це норми з грифом ДСК (для службового користування). Вони посилюють цивільний захист громадян та запроваджують сучасні рішення для підвищення безпеки людей.

«Безпека – це пріоритет №1. Тому ми суттєво оновили державні будівельні норми щодо цивільного захисту громадян. Щоб у випадку будь-якої надзвичайної ситуації безпека людей була підвищена і вони мали належний захист. Нові норми доступні для службового користування і містять сучасні рішення, технології та вдосконалені вимоги до проектування сховищ, укриттів, а також всіх необхідних заходів цивільного захисту. Вони вже діють з 1 серпня», – наголосив Лев Парцхаладзе.

У нових нормах: вдосконалено вимоги на проектування (розроблення) інженерно-технічних заходів цивільного захисту та споруд цивільного захисту; прописано чіткі вимоги до проектування споруд подвійного призначення; встановлено вимоги до світломаскування в населених пунктах та на об’єктах господарювання; удосконалено проектування безбар’єрного простору для людей з інвалідністю у спорудах цивільного захисту;  прописано застосування нового сучасного фільтровентиляційного обладнання та інші зміни.

Норми були розроблені Українським науково-дослідним інститутом цивільного захисту (УкрНДІЦЗ).

За матеріалами Урядового Порталуhttps://www.kmu.gov.ua/ua/news/z-1-serpnya-pochali-diyati-budivelni-normi-yaki-posilyuyut-civilnij-zahist-gromadyan-u-vipadku-nadzvichajnih-situacij